Profesjonalne centra przechowywania danych to odpowiedź na rozrastające się bazy informacji w dużych przedsiębiorstwach.

W Polsce funkcjonuje już kilka wyspecjalizowanych data center, a ich popularność z roku na rok rośnie.

Data center – pełna dostępność

Większość dużych firm nie może pozwolić sobie na przestoje. Czas to pieniądz, a dla potencjalnych klientów każda pora dnia i nocy może być tą, która zdecyduje o podjęciu transakcji. Dlatego warto zadbać aby nasze strony funkcjonowały bez przerwy. Urządzenia w centrach przechowywania danych gwarantują wysoką jakość, a nawet w razie awarii mogą posiłkować się planem rezerwowym: zapasowym data center.

Wszystko zgodnie z prawem

W dobie RODO i stałej aktualizacji przepisów dotyczących przechowywania danych, każdy przedsiębiorca musi być szczególnie uczulony na działanie zgodne z prawem. W data center do stałego monitoringu stanowionego prawa dedykowane są specjalne zespoły. W przypadku korzystania z usług centrum, to oni ponoszą odpowiedzialność za ewentualne błędy.

Mobilność i potencjał rozwojowy

Wiele firm nadal prowadzi własne serwerownie, zlokalizowane na terenie przedsiębiorstwa. Wymaga to zagospodarowania pomieszczeń pod infrastrukturę informatyczną. Gdy baza danych rośnie, zdarza się, że przedsiębiorcy zmuszeni są do szukania nowego, fizycznego miejsca dla posiadanych urządzeń. Data center niweluje ten problem, a jeżeli pojawi się potrzeba powiększenia bazy, wystarczy dokupienie dodatkowego miejsca.

Jakość to podstawa

Sprzęt, na którym pracują operatorzy data center jest najwyższej jakości. To podstawa do zagwarantowania klientom bezpieczeństwa i odpowiedniego poziomu usług. Dlatego centra inwestują duże nakłady środków finansowych, by spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Trudno wyobrazić sobie, by zakup nowych technologii w tej dziedzinie był opłacalny dla firm niewyspecjalizowanych w przechowywaniu danych, dla których takie urządzenia będą tylko dodatkowym elementem do zupełnie innej działalności.

Jedna decyzja, wiele problemów z głowy

Wybór profesjonalnych usług data center to dla wielu firm wybór oczywisty. Pozwala na zwiększenie efektywności pracy, a jednocześnie, w perspektywie długoterminowej, jest opłacalne finansowe. To właśnie dlatego z takich usług korzysta coraz więcej przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *